: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

11-05-2007 | Co szkodzi naszej urodzie

Przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka. A nie wszystkie są dobre. Te, o których tu mówimy, niekorzystnie odbijają się na naszym wyglądzie. Postaraj się z nich zrezygnować - będzie to na pewno z korzyścią dla urody.

Wyciskanie pryszczy
Gdy na twarzy pojawia się krosta, to aż ręce swędzą, by coś z nią zrobić. Nie możemy się pohamować, ale wyciskając pryszcz, zamiast się go pozbyć, sprawiamy, że na dłużej zagości na twarzy. Wyciskając krostę, łatwo ją zainfekować. Poza tym na pokaleczonej podczas walki z opornym pryszczem skórze może pozostać brzydka blizna - im był oporniejszy, tym gorsza. Nie warto też traktować krosty spirytusem, bo pamiątką po takich zabiegach bywają przebarwienia. Pryszcze najlepiej po prostu zostawić w spokoju. Proces gojenia się można przyspieszyć, stosując spe-cjalne preparaty (A.I. Effeclar, La Roche-Posay; S.O.S. na pryszcze Skin Naturals, Garnier; antybakteryjny żel punktowy, Bielenda) i oczywiście dbając o higienę.

Spanie w makijażu
To dla cery ciężkie przeżycie. Nasza skóra bezustannie się odnawia, a szczególnie intensywnie w nocy. W dzień skóra ma utrudnione zadanie, bo proces odnowy jest zakłócany przez zanieczyszczone powietrze i kosmetyki, które zatykają pory i zaburzają naturalne pH. Pozwólmy więc jej przynajmniej nocą regenerować się bez przeszkód i zawsze dokładnie ją zmywajmy. Oczywiście nie wodą z kranu i mydłem, bo to może spowodować przesuszenie skóry, a w efekcie jej podrażnienie. Cerę suchą lub wrażliwą powinno się oczyszczać mleczkiem; mieszaną lub tłustą - żelem myjącym i przegotowaną, ciepłą wodą. Demakijaż kończymy przetarciem twarzy tonikiem. To pomoże skórze odzyskać właściwe pH.

Zbyt częste złuszczanie skóry
Wprawdzie regularny peeling oczyszcza i odświeża skórę, ale jak wszędzie, tak i tu przesada nie jest wskazana. Wierzchnia warstwa naskórka jest po to, by chronić głębsze warstwy skóry, a zbyt częsta eksfoliacja zdecydowanie ją osłabia. Z pozbawioną ochrony skórą trudno dojść do ładu, bo byle co ją podrażnia, powoduje zaczerwienienia, pieczenie. Łatwiej ulega przesuszeniu, i często, by się przed tym bronić, zwiększa produkcję sebum i zaczyna się przetłuszczać. Przy cerze suchej lub wrażliwej wystarczy robić peeling raz na 10-14 dni, przy tłustej lub mieszanej - raz w tygodniu.

Zbyt długie pławienie się w wannie
Kąpiel w ciepłej wodzie to wspaniały relaks po pracowitym dniu. Trudno go sobie odmówić, gdy na dworze mróz i wiatr. Ale długa kąpiel, zwłaszcza w zbyt ciepłej wodzie, wcale nie wychodzi nam na dobre. Podnosi ciśnienie, przyspiesza krążenie, sprzyja pękaniu naczynek krwionośnych. Nie poprawia też wyglądu skóry, bo narusza jej ochronną warstewkę lipidową. Pozbawiona ochrony skóra wysusza się, przez co staje się bardziej wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniu. Traci również elastyczność, szybciej się starzeje. Dlatego lepiej nie pozostawać w wannie zbyt długo (10-15 min w zupełności wystarczy). Warto też do kąpieli dodawać kosmetyki, które nawilżą skórę.

Opalanie bez ograniczeń
Jedno jest pewne: opalanie dodaje nam lat, choć może nie od razu. Skóra nie chroniona przed słońcem robi się bardziej sucha, twardsza i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Uszkodzenia spowodowane działaniem promieni UVA powodują też wystąpienie na niej brązowych plam. Dlatego osoby, które zbyt dużo czasu spędzają na słońcu (zwłaszcza bez ochrony filtrów UV), wyglądają znacznie starzej od swoich rówieśników. Słońce jest też groźne. Dermatolodzy ostrzegają, że nadmierne wystawianie nie zabezpieczonej filtrami skóry na działanie jego promieni zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Już samo to powinno wystarczyć, by zniechęcić amatorów silnej opalenizny.

Codzienne mycie włosów
Szczególnie trudno zrezygnować z tego przyzwyczajenia osobom, których włosy mocno się przetłuszczają. Myjąc je często, łatwo wpaść w błędne koło, bo zmywając ze skóry głowy tłuszcz, pobudzamy ją do produkcji łoju i włosy znów prędko robią się tłuste. Jeśli mimo to tkwimy w zamiarze poddawania się codziennym zabiegom pielęgnacyjnym, korzystajmy przynajmniej z kosmetyków przeznaczonych do częstego mycia. Są delikatne i często zawierają składniki regulujące wydzielanie sebum. Warto też wspomagać włosy odżywkami, ale najlepiej lekkimi, na przykład nawilżającymi w sprayu.

ŹRÓDŁO: Poradnik Domowy

Sylana




komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone