: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/pages/Amore-mio-restauracja/789867621089971?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

02-04-2007 | Program bezpiecznego opalania

Po serii artków poświęconych dbałości o nasze buzie przejdziemy do tematu, który nadszedł wraz z wiosną, a mianowicie "Bezpieczne opalanie".

Program bezpiecznego opalania:
Zalecenia ogólne: Nie nadużywać opalania  
Oparzeń słonecznych czy w solarium trzeba unikać za wszelką cenę. Brzmi to logicznie, ale bardzo łatwo o tym zapomnieć. Gdy to się stanie nasza skóra będzie potrzebowała długiego czasu na regenerację. Pomijając już uczucie dyskomfortu. Wszelkie poparzenia czy w solarium czy na słońcu grożą poważnymi schorzeniami skóry, nadmierne opalanie może spowodować raka skóry (najgroźniejsza forma to czerniak złośliwy)  
Nie próbujmy przez cały rok być brązowymi. Nie przekraczajmy maksymalnej dawki promieniowania UV w ciągu roku.  
Bądźmy ostrożni przebywając na słońcu, szczególnie w górach i ciepłych krajach, także promienie odbite od wody, piasku, śniegu są niebezpieczne. Moc światła słonecznego jest trudna do zmierzenia i może zmieniać się gwałtownie. Pamiętajmy, że promienie UV docierają nawet pod parasol plażowy.  
W przypadku łóżka opalającego lub tuby zawsze przestrzegajmy wskazówek udzielonych przez obsługę studia i stosujmy odpowiednie dla karnacji czasy naświetlania.  
Na plaży opalajmy się powoli i sukcesywnie. Koniecznie używajmy kremów ochronnych do opalania, w czasie pierwszych dni nie zostawajmy zbyt długo na słońcu (najlepiej byłoby unikać plażowania w godzinach 10:00 do 15:00)  
Nadmiar promieniowania UV jest szkodliwy dla oczu. Kiedy opalamy się w solarium obowiązkowo zakładajmy okulary ochronne, nie wystarczy zamknięcie powiek - promienie UV w nadmiarze mogą doprowadzić do poważnych chorób oczu, a nawet do utraty wzroku?
W czasie opalania nakładajmy na powieki ochronne okularki (np. Łezki czy muszelki, które zakrywają tylko powiekę).
Uwaga młode mamy! Chrońcie swoje maluszki przed słońcem. Dzieci do trzeciego roku życia w ogóle nie powinny być opalane. Później z wielkim umiarem, zawsze z zastosowaniem wysokiej ochrony przeciwsłonecznej). Nie wolno opalać dzieci w solarium!  
Jeżeli zażywamy leki pamietajmy upewnić się u lekarza czy można się po nich opalać. Wiele leków ma działanie światłouczulające! Przez nieuwagę i beztroskę możemy nabawić się problemów ze skórą - zaczynając od niegroźnej, przemijającej pokrzywki poprzez przebarwienia i odbarwienia skóry, a na poważnych kłopotach ze skórą kończąc.
Uważajcie dziewczyny zażywające doustne środki antykoncepcyjne - wiele z tych leków może uwrażliwić skórę na promienie UV.  
Jeżeli mielismy problemy ze skórą lub uczulenie na różne specyfiki koniecznie poradźmy się lekarza czy możesz się opalać.  
Do opalania w solarium stosujmy specjalne kosmetyki , które pielęgnują skórę i ułatwiają opalanie, po opalaniu również powinnaś stosować specjalne balsamy.  
Do opalania na słońcu nie wolno używać kosmetyków przeznaczonych do solarium. I odwrotnie - kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi nie mogą być stosowane w solarium.  
Jeżeli mamy dużo znamion, pieprzyków to również nie wystawiajmy się na intensywne działanie promieni UV.
Jedna sesja opalania może trwać max. 10 dni. Nie wolno opalać się codziennie.
Między seansami trzeba robić przerwy. Dla skóry wrażliwej co najmniej dwudniowe odstępy, dla karnacji ciemniejszych można opalać się co drugi dzień. Czyli w jednej sesji będzie 3 do 5 seansów. Po trzeciej wizycie w solarium na pewno będzie już widać efekt. Nie będzie to jeszcze opalenizna bardzo widoczna, ale skóra nabierze już ładnego kolorytu. Sesje 10 dniowe nie mogą być powtarzane bez przerwy. Powinnyście robić przerwy w regularnym chodzeniu do solarium. Dla podtrzymania ładnego koloru skóry wystarczy jeden seans w tygodniu (a dla wrażliwej skóry raz na 10 - 14 dni).
Łączny czas opalania w solarium (do tego trzeba doliczyć także opalanie na plaży)w ciągu roku nie powinien przekraczać 10 godzin.  
Co jakiś czas pozwólmy skórze zupełnie odpocząć od opalania.  
Po każdym seansie w solarium trzeba koniecznie dobrze odżywić i nawilżyć skórę: pomocna będzie intensywnie nawilżająca maseczka oraz dobry balsam do ciała.  
Chrońmy włosy. Promienie UV niszczą włosy. Najlepszym wyjściem byłoby stosowanie specjalnych kosmetyków ochronnych na włosy, coraz więcej firm produkujących kosmetyki do włosów ma w swojej ofercie preparaty ochronne, przeciw promieniom UV, świetnie sprawdzi się tu również krem karite ( np. firmy Argiletz), jeśli nie chcemy nakładać kosmetyków na włosy na czas opalania to pamiętajmy chociaż o zabieraniu ze sobą okrycia na głowę. Również przed słońcem trzeba chronić włosy. Wiele z was zauważa jak bardzo włosy są przesuszone po upalnym lecie.  
Pamiętajmy koniecznie o zdjęciu biżuterii, zegarka.
Przed opalaniem nie używajmy perfum ani dezodorantu. Skóra powinna być czysta.

Nie opalaj się w solarium ani na słońcu, jeśli:
-Masz bardzo jasną karnację (fototyp I)  
-Masz uczulenie na słońce  
-Chorujesz na serce, nerki lub tarczycę, epilepsję (inne poważne choroby przewlekłe)  
-Cierpisz na bielactwo skóry  
-Przebyłaś niedawno operację i jesteś w okresie rekonwalescencji  
-Zażywasz leki światłouczulające (antykoncepcyjne, antydepresyjne, przeciwgrzybicze, z wyciągiem z dziurawca)  
-Masz miesiączkę  
-Jesteś w ciąży lub niedawno urodziłaś dziecko  
-Masz liczne przebarwienia i znamiona  
-Masz rozszerzone naczyńka na twarzy lub ciele  
-Używasz kosmetyków z retinolem, z kwasami AHA, szamponu z dziegciem.  

W naszej strefie klimatycznej słonecznych dni jest mało w ciągu roku. Jesteśmy spragnieni słońca. Jeżeli chcemy i lubimy opalać na plaży to pamiętajmy, aby nie łączyć sesji w solarium z naturalnym opalaniem.

Pamiętajmy, aby z chwilą uzyskania lekkiej opalenizny zrobić przerwę w kąpielach słonecznych lub w seansach w solarium. Większość Polaków ma z natury jasną karnację i bardzo sztucznie, nawet nieestetycznie wygląda mocna opalenizna.

Przed wyjazdem na urlop można przygotować skórę poprzez rozsądne opalanie w solarium. To przygotowanie nie ma polegać na tym, że skóra będzie maksymalnie brązowa! Pod wpływem odpowiednio dobranej sesji opalającej zewnętrzna warstwa naskórka ulega pogrubieniu a poziom melaniny w skórze wzrasta. To nie oznacza oczywiście, że możesz bezkarnie przebywać na słońcu. Nawet po takim wstępnym przygotowaniu skóry koniecznie trzeba przestrzegać wszelkich zaleceń dotyczących opalania na słońcu.

Wstępne opalanie w solarium zalecane jest także osobom, które cierpią na pokrzywkę słoneczną. Wraz z pierwszymi promieniami słońca u osób uwrażliwionych pojawia się wysypka na odsłoniętych częściach ciała. Można temu zapobiec przygotowując skórę w solarium. Lekko opalona skóra nie będzie reagowała tak gwałtownie na pierwsze mocniejsze promienie słoneczne.


Źródło: www.wizaz.pl

Sylana




komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone