: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

puby restauracje
kawiarnie kluby
pizzerie hotele
dyskoteki bary

www.facebook.com/PajeczynaClub/?fref=ts

Strefa Reklamy:


rozrywka elblag nawynos

u daniela elblag
rozrywka elblag nawynos
www.restauracjaduchowka.pl

24-01-2007 | O demakijażu prawie wszystko

Jeśli chcemy, aby nasza buzia pozostała jak najdłużej świeża i ładna musimy zapewniać jej perfekcyjny demkijaż.

Przynaj­mniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem) starannie usuwamy z twarzy wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pył, kurz czy resztki kosmetyków.

Pierwszą zasadą jest, aby nigdy nie pozostawiać na noc makijażu!

Każda z nas musi indywidualnie dopasować kosmetyki, które najlepiej pomogą nam zadbać o naszą cerę podczas demakijażu. Poniżej kilka wskazówek, które mam nadzieję pomogą niezdecydowanym lub zdecydowane utwierdzą w słuszności wyboru.

Mydło - tak czy nie?
Przez całe lata już małe dzieci uczono, że mydło to wierny i dobry przyjaciel - pomaga utrzymać ciało w czystości, a przy tym niszczy bakterie. Minęło nieco czasu, rozwinęła się niebywale kosmetyka, pojawiły się najpierw mleczka oraz śmietanki do demakijażu, potem toniki, „mydła bez mydła" - i znów powstał dylemat. Zaczęto głosić opinie, że szanująca swą cerę kobieta nie powinna używać do de­makijażu ani mydła, ani wody. Stwierdzono, że mydło, choć bardzo dokładnie usuwa łój i brud z powierzchni skóry, jednocześnie zbyt mocno odtłuszcza skórę, a także zmniejsza jej kwasowość (samo ma odczyn zasadowy). Jed­nak wiele z nas pozostało wiernych mydłu, po­nieważ twarz wydaje im się tylko wtedy naprawdę czysta, kiedy umyją ją swoim ulubionym mydełkiem. Być może miały rację, bo dziś w prasie znowu ukazują się artykuły biorące w obronę mydło.

Mydło bardzo dobrze oczyszcza twarz z resztek makijażu, ale jeśli po umyciu twarzy twoja skóra jest ściągnięta albo odczuwasz pie­czenie, powinnaś zastosować do demakijażu in­ne środki.
Coraz bardziej popularne stają się „mydła bez mydła", które doskonale oczyszczają twarz i przypominają prawdziwe mydełko, lecz mają pH niższe niż, 7.

Mleczko czy pianka?

Nowoczesne środki do demakijażu mają mnóstwo zalet i zwykle, jeśli ktoś zacznie je sto­sować, szybko polubi. Do wyboru mamy preparaty o rozmaitej konsystencji i zapachach, przy­stosowane do cery o różnych wymaganiach. Dla alergików produkuje się mleczka bezzapachowe. Zawierają one w swojej recepturze aktywne kosmetyczne wyciągi roślinne, działające prze­ważnie łagodząco i nawilżające) na skórę.

Żele, pianki oraz mleczka do demakijażu są łagodniejsze niż mydła, lecz nic mniej skutecz­ne - bardzo dobrze usuwają z naszej skóry wszelkie zanieczyszczenia. Ich wielkim plusem jest to, że nie odtłuszczają nadmiernie skóry (mają kwaśność pH).

Jak działa pianka?
Demakijaż za pomocą kosmetycznej pianki jest bardzo prosty. Nakładamy na twarz odrobinę delikatnej, kremowej substancji i rozmasowujemy ją lekko. Po zetknięciu z wodą na po­wierzchni skóry wytwarza się pianka. Preparat możemy zetrzeć wilgotną watką.

Co wybrać?
Wybór mleczka, żelu czy też pianki do de­makijażu to przede wszystkim kwestia indywidualnych upodobań.

Jeżeli chcesz zrezygnować z tradycyjnego mydła, możesz na początku zastąpić je „my­dłem bez mydła", które będziesz mogła zmywać dużą ilością wody (najlepiej przegotowanej albo nawet mineralnej).

Jeżeli właśnie kontaktu z wodą chciałabyś zaoszczędzić suchej albo wrażliwej skórze, szczególnie źle znoszącej kontakt z wodą z kra­nu, powinnaś sięgnąć po mleczko i tonik, a po­lem nałożyć na twarz odpowiedni krem.

Toniki
Toniki stosujemy zawsze już po oczyszcze­niu twarzy mleczkiem czy śmietanką kosmetyczną. Najlepiej oczywiście, kiedy użyjemy preparatów lej samej firmy, ponieważ ich dzia­łanie wzajemnie się uzupełnia.

Kupując tonik, zwróć koniecznie uwagę na to, czy jest odpowiedni dla twojej cery: ta sama firma kosmetyczna proponuje bowiem dwa albo trzy preparaty tonizujące: do cery suchej, tłustej oraz normalnej.

Warto dodać, że nowoczesne toniki zawie­rają wiele cennych ekstraktów roślinnych o dzia­łaniu pielęgnacyjnym dla naszej skóry, są nato­miast przeważnie całkowicie pozbawione dodat­ku alkoholu, działającego zbyt silnie, zbyt agre­sywnie na cerę.

Tonik ma formę płynną, najwygodniej więc nałożyć go na twarz, posługując się walką. Zwil­żamy walkę tonikiem i nakładamy nim buzię.

Toniki w przyjemny sposób odświeżają ce­rę i łagodzą podrażnienia, przygotowując skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ostatnio pojawiają się coraz częściej w sprzedaży preparaty, które łączą w sobie cechy mleczka i toniku. Z pewnością „tonik i mleczko w jednym" to efekt pewnej mody w kosmetyce, ale również propozycja dla tych pań, które rano bardzo się spieszą do pracy i chciałyby skrócić czas poświęcony na pielęgnację urody.

Warto wiedzieć
Do zmywania twarzy zamiast mleczka kosme­tycznego można użyć przegotowanej wody, w której przez 12 godzin moczyły się płatki owsiane lub siemię lniane.

Do oczyszczania skóry można używać również masła kakaowego i oryginalnej oliwy. Tonik można zastąpić przegotowaną wodą, w której moczyły się przez dwa dni skórki z ja­błek.

Źródło: www.we-dwoje.pl

Sylana




komentarze archiwalne

kim.elblag.pl udaniela.elblag.pl multikino.pl astoria dystkoteka elblag epoca dyskoteka elblag arbiter vip elblag prohibicja

: startujemy : : lokale gastro : : newsy : : kontakt :

Właścicielem serwisu nocnyelblag.pl jest Agencja Reklamowa PROMONET24
Copyright - 2003-2015 - Elbląskie Vademecum Imprezowicza. Wszystkie prawa zastrzeżone